BIPAP ST - Sysmed DPAP 35 PRO + nawilżacz

bipap-st

Nowy

Aparat BiPAP - SysMed DPAP 35 PRO S,T,ST 
flagowy model producenta o najwyższych parametrach zapewniający maksymalny komfort terapii dla pacjentów.

Więcej szczegółów

8 900,00 zł

Add to wishlist

Więcej informacji

BIPAP ST - Aparat SysMed DPAP 35 PROAparat BiPAP - SysMed DPAP 35 PRO S,T,ST (z funkcją Bi-Level) posiada zwiększony zakres IPAP aż do 35cmH2O. Modele PRO wykreślają dodatkowo na wyświetlaczu krzywe przebiegu parametrów oddechowych. Dla zapewnienia najwyższego komfortu terapii oferują aż sześć poziomów wyzwalania synchronizacji (czułość detekcji „I-Trigger, E_Trigger”) dzięki czemu każdy pacjent, indywidualnie, może dopasować czułość pracy aparatu do charakterystyki własnego oddechu.

 

Tryby pracy: 

CPAPw trybie CPAP urządzenie zapewnia wentylację wspomaganiem ciśnieniowym przy jednym ciągłym poziomie ciśnienia.

Tryb pracy: S (spontaniczny) - w trybie S, urządzenie zapewnia wsparcie ciśnienia dwóch poziomów. Urządzenie uruchamia dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (IPAP) w odpowiedzi na spontaniczny wysiłek wdechowy i analogicznie w cyklu wydechowym generuje ciśnienie (EPAP) podczas wydechu.

Tryb pracy: T (czasowy) – tzw. „sztuczna wentylacja” - w trybie T, urządzenie zapewnia stałe czasowo ciśnienia dwóch poziomów. Urządzenie może dostarczyć ciśnienia wdechowego IPAP oraz wydechowego EPAP przy indywidualnych ustawienia parametrów (częstotliwość oddechu, czas inspiracji). Inspiracja jest wyzwalana czasowo a cykle pracy zależą od funkcji czasu. Częstość oddechów pacjenta nie ma wpływu na częstotliwość zmiany ciśnienia w urządzeniu.

Tryb pracy: ST (spontaniczno - czasowy) tak długo jak pacjent oddycha samodzielnie aparat pracuje w trybie spontanicznym (S).  Gdy częstotliwość oddychania spadnie poniżej zaprogramowanej bezpiecznej częstotliwości (5-30 oddechów na minutę), aparat z ustawionym opóźnieniem przejdzie do trybu czasowego (T). Jak tylko pojawi się aktywność oddechowa pacjenta, aparat powróci do trybu spontanicznego (S). Tryb S / T urządzenia podobny jest do działania trybu S. Różnica polega na tym, że aparat automatycznie wyzwala oddech, jeśli pacjent nie oddycha spontanicznie w czasie.

Tryb pracy: PC (pressure control) - w trybie PC urządzenie uruchamia się w trybie wentylacji S a czas inspiracji jest sterowany poprzez ustawienia parametrów oddechowych (podczas normalnego cyklu oddechowego.

 

W tabeli przedstawiono parametry techniczne aparatu

Tryb Pracy CPAP, S, ST,
T, PC
Czas narastania IPAP 100 - 600 ms
Zakres parametru IPAP
Zakres parametru EPAP
Zakres parametru CPAP
4 - 35cmH2O
4 - 20cmH2O
4 - 20cmH2O
Karta pamięci 4G SD card, 
zapis do 365 dni
Poziom głośności ﹤30dB@ 10cmH2O Funkcje wyświetlacza IPAP, EPAP, Vt, Vleak, BR (częstotliwość oddechu), wykres
słupka ciśnienia, MV, stosunek I:E (ratio),  wykresy krzywych:ciśnienia, częstotliwości, przepływów, objętości   
Funkcja CPAP Ramp 0-60 minut, (narastająco co 1 min) Alarmy Alarm zasilania, Alarm nieszczelności maski
Alarm bezdechu, Alarm niskiej/wysokiej częstotliwości oddechu, Alarm "Low Minute Ventilation"  
Zasilanie 220 - 230 V / 50Hz
115 V / 60 Hz
Nawilżacz W zestawie, 0-5 stopni podgrzewania
Częstotliwość oddechu 1-40 BPM (ustwiany) Wyświetlacz 2.8” TFT
Wymiary / waga 21x21x11cm / 2.1kg Języki Angielski, Polski
Długość przewodu maski 1.8m Gwarancja 24m
Funkcja I-Trigger 1, 2, 3, 4, 5, 6 Auto Funkcja E-Trigger 1, 2, 3, 4, 5, 6 Auto

  

Algorytm IExproberTM

Zastosowany algorytm kompensacji upływu, który w połączeniu z innowacyjna technologia IExproberTM automatycznie minimalizuje wahania ciśnienia z powodu nieszczelności, monitoruje i dostosowuje parametry do wzorców oddechowych pacjentów) zapewnia maksymalny komfort terapii.

CPAP RAMP

Funkcja stopniowego narastania ciśnienia ułatwiająca zasypianie. Aparat zwiększa ciśnienie stopniowo, aż urządzenie osiągnie przepisaną przez lekarza wartość ciśnienia.

3 stopnie czułości detekcji: I- trigger, E- trigger

Każdy z nas ma inną charakterystykę oddechu. Dostosowanie funkcji wyzwolenia wdechu oraz wydechu w urządzeniu a także synchronizacja z rzeczywistym stanem oddechu pacjenta może być wyzwaniem dla osób ze zmienną mechaniką płuc. Dzięki 3 stopniowemu wyzwalaniu synchronizacji, każdy pacjent indywidualnie może dopasować system pracy aparatu do charakterystyki oddechu.

Dlaczego warto go używać funkcji I-Trigger oraz E-Trigger ?

Funkcje te stosuje się, aby dopasować BIPAP do indywidualnej charakterystyki pracy płuc pacjenta oraz poprawić synchronizację oddechu. W efekcie gdy urządzenia wyzwala ciśnienie synchronicznie z pacjentem - skuteczność leczenia wzrasta. Ustawienia funkcji w trybie „wysokim” sprawdzają się w u chorych z wysoką odpornością, w tym u dzieci i osób z mechaniką obturacyjnych płuc. Ustawienia mniej wrażliwe, (niska) stosuje się w przypadku pacjentów ze skłonnością do dłuższych przerw wydechowych, z oscylacjami kardiogennymi i innych dolegliwościach.

Ulepszony przewód powietrzny: Smart Tube II

Rura powietrzna jest dość ważnym elementem wpływającym na jakość terapii. Nowy model przewodu powietrznego, jest zdecydowanie lżejszy i bardziej elastyczny od poprzednika STube. Dzięki zastosowaniu lżejszych kompozytów przewód w mniejszym stopniu obciąża maskę i mniej przeszkadza pacjentowi w czasie terapii CPAP.

Kupując urządzenie w naszym sklepie otrzymasz:

  • Aparat BIPAP -  DPAP 35 PRO S,T,ST
  • Nawilżacz powietrza z 5 stopniową regulacją temperatury
  • Rura powietrzna Smart Tube II
  • Torba podróżna Eco BAG
  • GRATIS: Maska ustno-nosowa Comfort plus, rozmiar: medium (opcja – prosimy o kontakt)
  • Dodatkowy filtr obudowy
  • Instrukcja obsługi w j.polskim

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

BIPAP ST - Sysmed DPAP 35 PRO + nawilżacz

BIPAP ST - Sysmed DPAP 35 PRO + nawilżacz

Aparat BiPAP - SysMed DPAP 35 PRO S,T,ST 
flagowy model producenta o najwyższych parametrach zapewniający maksymalny komfort terapii dla pacjentów.

Napisz opinię